^ Vissza Fel

Testvérvárosi találkozón vett részt városunk

2024. szeptember 13-17. között Nemzetközi Testvérvárosi partnertalálkozó került megrendezésre Fóton, Magyarországon, melyre városunk is meghívást kapott, és amelynek nagy örömmel tett eleget. A találkozó célja a testvérvárosi kapcsolatok erősítése és a jövőbeli együttműködések, közös pályázati lehetőségek egyeztetése a fiatalok aktív társadalmi szerepvállalásával. A szakmai konferenciából és a közösségi programokból álló többnapos rendezvényre az olaszországi San Benedetto dei Marsiból, az ukrajnai Bátyuból, az erdélyi Balavásárról és Székelyhídról érkeztek vendégek a fóti házigazdákhoz.

A találkozó eredményesen zárult. A meghívott előadók érdekes témákon keresztül hasznos tudással látták el a hallgatóságot, a kerekasztal beszélgetések pedig felszínre hozták a települések jó gyakorlatát és kihívásait egyaránt. A résztvevők nemzetiségtől függetlenül egyetértettek abban, hogy a fiatalok jelentik a jövőt, az ő meghallgatásuk, a közéletbe való aktív bevonásuk minden település sikeres fejlődésének alapja. A „hogyanok” azok, amiket a testvérvárosi találkozóról hazatérő delegációk az otthoni szakemberek bevonásával, majd a jövőbeni közös online egyeztetések alkalmával kidolgoznak, és európai uniós szinten elérhetővé tesznek.

A média szerepe a környezetvédelemben volt a központi témája a szeptemberi székelyhídi ifjúsági cserének

Erasmus+ nemzetközi ifjúsági csereprogram zajlott négy országból érkezett 27 résztvevőjével Székelyhídon augusztus 30. és szeptember 6. között, melynek fő témája a média és a környezetvédelem kapcsolata volt. Az Észtországból, Magyarországról, Romániából és Szerbiából érkező fiatalok Aczél Dóra és Bíró Orsolya facilitátorok közreműködésével igyekeztek elmélyülni a média és a környezeti kérdések összetett kapcsolatában, és felfedezték, hogyan befolyásolhatja a média a fenntartható fejlődést és az ehhez kapcsolódó magatartásokat. A Média szerepe a környezetvédelemben elnevezésű projekt az Ér Hangja Egyesület szervezésében valósult meg, s fő célja felhívni a figyelmet a környezettudatosság és a fenntartható fejlődés fontosságára.

A mesterséges intelligenciával ismerkednek az idősek – Gyulán folytatódott a nyugdíjasok ingyenes felzárkóztatása

A mesterséges intelligencia volt a fő témája a gyulai (Magyarország) és székelyhídi nyugdíjascsoport szeptember eleji, háromnapos találkozójának. Mint arról korábban már beszámoltunk, az Ér Hangja Egyesület júliusban indította útjára azt az ingyenes és interaktív képzéssorozatát, melyben partnerszervezete a Premier Művészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, s melynek célcsoportját romániai és magyarországi nyugdíjasok alkotják. A Click it until you make it! (Kattints, amíg megcsinálod) elnevezésű nyertes Erasmus+ projekt fő célja, hogy oktatóvideókon keresztül tanítsák az időseket a digitális eszközök, illetve az internet hatékony és biztonságos használatára, lépést tartva a rohamosan fejlődő, egyre digitalizáltabb világunkkal.

Székelyhídi idősoktatás a digitális technológiákról – folytatódik a júliusban megkezdett képzéssorozat

Összesen húsz romániai és magyarországi nyugdíjas vett részt azon az ingyenes tréningen, melynek fő célja, hogy oktatóvideókon keresztül segítsenek az időseknek eligazodni a rohamosan fejlődő és egyre digitalizáltabb világunkban. A mostani workshop a júliusban elkezdődött képzéssorozat második állomása volt, tizenkét helyi nyugdíjasnak, valamint a Gyulai Nyugdíjasok Polgári Egyesülete nyolc tagjának bevonásával. Fő témája pedig az előzőhöz hasonlóan a digitális eszközök hatékony és biztonságos használata, telefonos és online csalások, információk és hírek ellenőrzése, bankkártyahasználat, online vásárlás és fizetés, illetve egyéb, a digitális technológiákkal kapcsolatos gyakorlati kérdések voltak. Ezeket a témákat a háromnapos találkozó során szakmai előadások, kerekasztal-beszélgetések és oktatóvideók segítségével járták körbe a résztvevők, utóbbiakról fontos visszajelzéseket is adtak.

Mi a titka a néptánc közösségépítő erejének? – növelnék a civil szervezetek működésének hatékékonyságát a pozitív példa szerint

A kulturális tevékenységek és a néptánc közösségépítő és megtartó erejét hivatott felmérni az az októberben induló projekt, mely három ország civil szervezetei közös pályázásának eredményeként európai uniós támogatást nyert. Ez a program azután vált szükségessé, miután a tavaly júniusban Tatán megszervezett Lépj át a szomszédba partnerségépítő találkozón a szervezetek felismerték: hasonló problémákkal küszködnek, nevezetesen az alacsony tagszámmal és a meglévő tagok megtartásának folyamatos nehézségeivel. A Tempus Közalapítvány rendezvényén folytatott közös beszélgetések során a magyarországi Fóti Közszolgáltató Nonprofit Kft., a szerbiai Flow-E.R. Környezetvédelmi Egyesület és a romániai Ér Hangja Egyesület képviselői erre az ifjúsági civil szervezeteket érintő jelenségre még nem találtak megoldást.

A környezettudatosság lesz a nyár végi nemzetközi ifjúsági csere témája

A média szerepe a környezetvédelemben elnevezéssel szervez Erasmus+ mobilitási programot összesen huszonnégy észtországi, magyarországi, romániai és szerbiai fiatal, valamint országonként egy-egy kísérő bevonásával az Ér Hangja Egyesület Székelyhídon augusztus 30. és szeptember 6. között. Az egyhetes találkozó során a résztvevők műhelymunkákon, képzéseken és gyakorlati tevékenységeken vesznek részt, melyek célja, hogy fejlesszék a médiatartalmak elemzéséhez szükséges képességeiket. Olyan témákat tárgyalnak majd, mint a hamis információk azonosítása, a források ellenőrzése és a hamis hírek környezetvédelemre gyakorolt hatásának megértése. Jelentkezni augusztus 10-ig lehet az alábbi linken: https://shorturl.at/4esEq, további részletek az Érhangja International Facebookoldalon.

Nyugdíjasoknak segítenek eligazodni a digitális világ útvesztőiben

Oktatóvideók segítségével tartottak ingyenes tréninget romániai és magyarországi idősek számára

Interaktív tréninget szervezett romániai és magyarországi nyugdíjasok számára Székelyhídon az Ér Hangja Egyesület július 12–14. között. A workshop annak az ingyenes képzésnek a részét képezi, amely a Click it until you make it! (Kattints, amíg megcsinálod) elnevezésű nyertes Erasmus+ projekt keretében valósul meg. A képzés célja, hogy oktatóvideókon keresztül segítsék az időseket a digitális eszközök nyújtotta lehetőségek hatékony és biztonságos kihasználásában. Emellett a szervezők szem előtt tartják olyan új ismeretek átadását is, amelyek segítenek az időseknek megbirkózni a rohamosan fejlődő digitális technológiák kihívásaival.

A környezetvédelem és az újrahasznosítás fontosságára hívják fel a figyelmet

Az újrahasznosítás a fenntartható fejlődés pillére címmel indult útjának június elején az Ér Hangja Egyesület nyertese pályázata, melynek célja, hogy könnyen érthető digitális oktatási anyagok segítségével megváltoztassák a helyiek környezetvédelemmel, különösen a hulladékok újrahasznosításával kapcsolatos magatartását, segítsenek nekik megérteni ennek hosszú- és rövidtávú fontosságát. Ezeknek a digitális oktatási anyagoknak az érdekessége, hogy négy kisfilm a IX-XII. osztályos diákok részvételével, hat animációs film pedig LEGO eszközök felhasználásával fog elkészülni.

Véget ért a DigitAll ingyenes képzéssorozat

Sikeresen zárult az Ér Hangja Egyesület több hónapos tanfolyama, amely helyi középiskolások és nyugdíjasok digitális kompetenciájának fejlesztését hivatott elősegíteni, öt helyi önkéntes fiatal közreműködésével. A projekt célja az volt, hogy a résztvevők alapvető digitális tudással gazdagodjanak, hogy biztonságosan és hasznosan tudják kihasználni az internet nyújtotta lehetőségeket mindennapi tevékenységeik során, mint például a különböző közösségi hálózatokon történő kommunikációban, online számlák fizetése, online banki szolgáltatások igénybevétele, vagy online vásárlás során, valamint felhívja a figyelmet az internet használat esetleges veszélyeire.