^ Vissza Fel

A mesterséges intelligenciával ismerkednek az idősek – Gyulán folytatódott a nyugdíjasok ingyenes felzárkóztatása

A mesterséges intelligencia volt a fő témája a gyulai (Magyarország) és székelyhídi nyugdíjascsoport szeptember eleji, háromnapos találkozójának. Mint arról korábban már beszámoltunk, az Ér Hangja Egyesület júliusban indította útjára azt az ingyenes és interaktív képzéssorozatát, melyben partnerszervezete a Premier Művészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola, s melynek célcsoportját romániai és magyarországi nyugdíjasok alkotják. A Click it until you make it! (Kattints, amíg megcsinálod) elnevezésű nyertes Erasmus+ projekt fő célja, hogy oktatóvideókon keresztül tanítsák az időseket a digitális eszközök, illetve az internet hatékony és biztonságos használatára, lépést tartva a rohamosan fejlődő, egyre digitalizáltabb világunkkal.

Székelyhídi idősoktatás a digitális technológiákról – folytatódik a júliusban megkezdett képzéssorozat

Összesen húsz romániai és magyarországi nyugdíjas vett részt azon az ingyenes tréningen, melynek fő célja, hogy oktatóvideókon keresztül segítsenek az időseknek eligazodni a rohamosan fejlődő és egyre digitalizáltabb világunkban. A mostani workshop a júliusban elkezdődött képzéssorozat második állomása volt, tizenkét helyi nyugdíjasnak, valamint a Gyulai Nyugdíjasok Polgári Egyesülete nyolc tagjának bevonásával. Fő témája pedig az előzőhöz hasonlóan a digitális eszközök hatékony és biztonságos használata, telefonos és online csalások, információk és hírek ellenőrzése, bankkártyahasználat, online vásárlás és fizetés, illetve egyéb, a digitális technológiákkal kapcsolatos gyakorlati kérdések voltak. Ezeket a témákat a háromnapos találkozó során szakmai előadások, kerekasztal-beszélgetések és oktatóvideók segítségével járták körbe a résztvevők, utóbbiakról fontos visszajelzéseket is adtak.

Nyugdíjasoknak segítenek eligazodni a digitális világ útvesztőiben

Oktatóvideók segítségével tartottak ingyenes tréninget romániai és magyarországi idősek számára

Interaktív tréninget szervezett romániai és magyarországi nyugdíjasok számára Székelyhídon az Ér Hangja Egyesület július 12–14. között. A workshop annak az ingyenes képzésnek a részét képezi, amely a Click it until you make it! (Kattints, amíg megcsinálod) elnevezésű nyertes Erasmus+ projekt keretében valósul meg. A képzés célja, hogy oktatóvideókon keresztül segítsék az időseket a digitális eszközök nyújtotta lehetőségek hatékony és biztonságos kihasználásában. Emellett a szervezők szem előtt tartják olyan új ismeretek átadását is, amelyek segítenek az időseknek megbirkózni a rohamosan fejlődő digitális technológiák kihívásaival.

Segítség az időseknek a digitális eszközök használatában

Oktatóvideókkal és ingyenes képzéssel segítik az időseket a digitális eszközök nyújtotta lehetőségek hatékony kihasználásában

Szakmai találkozón vettek részt az Ér Hangja Egyesület tagjai január harmadik hétvégéjén a magyarországi Gyulán, ahol a Click it until you make it! (Kattints, amíg megcsinálod) elnevezésű, KA210-ADU-1A1F806E kóddal rendelkező nyertes Erasmus+ projektjük részleteit egyeztették a békéscsabai Premier Művészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola képviselőivel, akik a projektben partnereik lesznek. A találkozó célja az volt, hogy megtervezzenekegy időseknek szóló, a digitális kompetenciák fejlesztését célzó ingyenes tanfolyamot, és egymás között elosszák a projekt részét képező 20 oktatóvideó elkészítésének munkálatait.

Click it until you make it! – ingyenes tanfolyamon szerezhetnek a nyugdíjasok a digitális világgal kapcsolatos ismereteket

Újabb, a digitális kompetenciák fejlesztését célzó ingyenes tanfolyamot indít az Ér Hangja Egyesület közösségünk nyugdíjas tagjai számára. A decemberben induló Click it until you make it! (Kattints, amíg megcsinálod) elnevezésű pályázat egyesületünk közös projektje a békéscsabai Premier Művészeti Szakgimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolával, így a programba magyarországi nyugdíjasok is bekapcsolódnak majd. A felnőttoktatás és az élethosszig tartó tanulás (lifelong learning) jelentőségét szem előtt tartva a négyhónapos képzésen olyan 55 év fölötti nyugdíjasok vesznek majd részt, akiknek fontos olyan új ismereteket megszerzése, amelyek segítenek nekik megbirkózni a rohamosan fejlődő digitális technológiák kihívásaival.